Tak zrodził się pomysł Mistrzostw!

Akademickie Mistrzostwa Polski w Strzelectwie Sportowym są pomysłem sekcji strzelectwa sportowego WKS "Wawel" w Krakowie.

Kierując się ilością zawodniczek i zawodników uprawiających naszą dyscyplinę doszliśmy do wniosku, że wskazane jest podjęcie działań w kierunku organizacji Mistrzostw Polski dla środowiska studenckiego, które zapisało się złotymi zgłoskami w historii Akademickich Mistrzostw Świata i Uniwersjadach. Medalistami tych imprez byli między innymi zawodnicy WKS Wawel w osobach: Natalia Szamrej (brązowy medal w drużynie) oraz Łukasz Czapla (dwa złote medale indywidualnie, złoty oraz srebrny medal w drużynie AMŚ Pilzno; dwa srebrne medale Uniwersjada Bangkok). 

W Akademickich Mistrzostwach Świata, które odbyły się w 2012 roku w Kazaniu zawodnicy z naszego kraju odnieśli duże sukcesy: złoty medal - Paula Wrońska, srebrny medal - Agnieszka Sieracka, brązowy medal - Tomasz Bartnik, oraz cztery brązowe medale drużynowo.

W ubiegłorocznej Uniwersjadzie "Kazań 2013" strzelcy zdobyli dwa medale: Tomasz Bartnik - brązowy medal w konkurencji Karabin dowolny 3x40strz. oraz drużyna w składzie: Tomasz Bartnik, Paweł Pietruk, Bartosz Jasiecki - srebrny medal. Tomasz Bartnik i Bartosz Jasiecki startowali w Otwartych Akademickich Mistrzostwach Polski na przełomie maja i czerwca 2013.

W bieżącym roku Zarząd Główny Akademickiego Związku Sportowego powierzył organizację Akademickich Mistrzostw Polski w strzelectwie sportowym Klubowi Środowiskowemu Strzelectwa Sportowego AZS Częstochowa.

Organizator zaprosił do współorganizacji Mistrzostw: Urząd Miasta i Gminy Myślenice, Wojskowy Klub Sportowy "Wawel" w Krakowie, Polski Związek Strzelectwa Sportowego oraz UBIQUE.

Firma UBIQUE w imieniu organizatorów zajmuje się logistyką Mistrzostw.

Pracami Komitetu Organizacyjnego wzorem ubiegłego roku zajmuje się Ewelina Płaszowska.

Organizatorzy zapraszają wszystkich studentów, którzy spełniają wymogi regulaminu, życząc sukcesów sportowych oraz miłej zabawy, z której słynie miasto Kraków.  

Więcej na temat ubiegłorocznej edycji można znaleźć na www.oampss.tv-sport.pl

Najważniejsze dokumenty:

Komunikat Organizacyjny:

Komunikat Organizacyjny (3,8 MB)

Formularz zgłoszeniowy:

Formularz zgłoszeniowy (761,5 KB)

Ankieta dla uczestników:

Ankieta dla uczestników (49,5 KB)

Regulamin:

Regulamin (49,0 KB)