Marek Rocki.jpg

Koleżanki i Koledzy,

Szanowni Goście!

W imieniu Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego oraz swoim własnym serdecznie witam wszystkich uczestników i gości Akademickich Mistrzostw Polski w strzelectwie sportowym.

Wyrażam przekonanie, że zawody te będą doskonałym widowiskiem sportowym. Spodziewany w rywalizacji udział czołowych polskich zawodników z członkami kadry narodowej włącznie, zapowiada znakomite emocje i mam nadzieję znaczące wyniki sportowe. Dla studentów z wielu polskich uczelni uprawiających konkurencje strzeleckie, rywalizacja w gronie czołowych polskich zawodników powinna dać nadzwyczajną okazję do sprawdzenia poziomu własnych umiejętności.

Strzelectwo stało się ważną dyscypliną sportu w rywalizacji akademickiej. Sukcesy odnoszone przez polskich studentów podczas akademickich mistrzostw świata i Uniwersjadach są dla nas powodem do dumy i satysfakcji.  Rywalizacja o Akademickie Mistrzostwo Polski powinna być ważnym sprawdzianem poziomu sportowego przed międzynarodową rywalizacją w 2014 roku.

Witając na Mistrzostwach, w sposób specjalny chciałbym wyrazić podziękowanie za pomoc i patronat nad tymi zawodami Polskiemu Związkowi Strzeleckiemu oraz władzom samorządowym Miasta Kraków i Gminy Myślenice.

Prezes Zarządu Głównego AZS

  prof. dr hab. Marek Rocki